تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
راهنماي خريد صندلي غذاخوري دكوراسيون داخلي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :حسني
تاريخ: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۶:۰۷

راهنماي خريد صندلي غذاخوري

 

امروزه بر خلاف چند دهه قبل كه ميز و صندلي هاي غذاخوري تنها جنبه كاربردي داشتند امروزه يكي از عوامل مهم در دكوراسيون منزل هستند . اما قبل از اينكه به سراغ سندلي هاي بلند و باريك مجسمه مانند و زيبا برويد بد نيست اين مقاله را مطالعه كنيد .

همواره يادتان باشد كه زمان هاي غذا خوردن از معدود زمان هايي هستند كه همه خانواده در كنار هم جمع شده و با هم صحبت ميكنند پس بهتر است صندلي هاي غذاخوري علاوه بر زيبايي راحت هم باشند.
تا همين چند سال قبل هميشه ميز و صندلي هاي غذاخوري با هم ست بودند و يكجا خريداري ميشدند در نتيجه هيچ كسي فكر خود را مشغول ست كردن آنها نميكرد اما مشكل اين بود كه همواره و در خانه هاي مختلف هميشه تركيب ها مشابه هم بودند و اين باعث دلزدگي ميشد.

 
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

ولي خوشبختانه امروز روند تغيير كرده در بيشتر فروشگاه ها ميتوانيد صندلي ها را جداي ميز غذا خوري و با سلقه و تركيبي دلخواه انتخاب كنيد . اين روند طراحي منزل علاوه بر اينكه جالب و هيجان انگيز است ، چالش برانگيز و ريسكي است .
پس قبل از اينكه صندلي خريداري كنيد ابتدا بايد مطمئن شويد صندلي براي ميز ، دكوراسيون كلي اتاق و حتي سايز مهمانان تان مناسب است .

طراحي :

 
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

تركيب ميزهاي كلاسيك با صندلي هاي مدرن و بلعكس امروزه بسيار باب شده اما هميشه سعي كنيد هميشه ميز و صندلي هاي تان المان هاي مشتركي داشته باشند براي مثال اگر پايه هاي ميز خميده است سعي كنيد پايه ها و يا پشتي صندلي ها هم خميده باشد .

 
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

اگر ميزتان مربع و يا مستطيل است سعس كنيد قسمت نشيمن صندلي ها را متناسب با آن مربع و يا مستطيل انتخاب كنيد .

اندازه ها :

 
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

عرض قسمت نشيمن :

عرض متوسط صندلي هاي غذا خوري بدون دسته 56  سانتي متر است كه معمولا با هر ميزي جور ميشوند . اما چنان چه ميزتان از حالت معمولي بزرگ تر و جادار تر است ميتوانيد از صندلي هاي بزرگ تري استفاده كنيد . به ياد داشته باشيد حداقل اندازه عرض قسمت نشيمن يك صندلي غذا خوري بايد 43 سانتي متر باشد و كمتر از آن حتي در كوتاه مدت هم آزار دهنده خواهد بود .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

طول قسمت نشيمن :
طول  استاندارد قسمت نشيمن هم بين 50 تا 60 سانتي متر است .
بلندي پشتي ها :
45 تا 48 سانتي ميتر براي پشتي صندلي هاي غذا خوري ايده آل است .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

به عنوان يك قانون هميشه به ياد داشته باشيد كه پشتي هاي صندلي بايد حدود 30 سانتي متر از ميز بلند تر باشند ارتفاع ميز هاي غذا خوري معمولا بين 73 تا 76 سانتي متر هستند .

حركت دادن صندلي ها :

همواره به دنبال صندلي هايي باشيد كه به راحتي به  زير ميز ميروند و از زير ميز در مي آيند . در صندلي هايي كه پشت آنها چوبي و نقش دار است و ميتوان قسمت هايي از آن را به دست گرفت حركت دادن شان بسيار آسان است اما در صندلي هايي كه پشتي يكپارچه و بزرگ دارند كار بسيار دشوار تر است .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

به همين منظور اگر ميخواهيد صندلي بگيريد كه پشت آن يكپارچه است بايد دقت كنيد كه تا جاي ممكن سبك باشد.در عكس بالا اگرچه پشتي صندلي يكپارچه و بزرگ است اما دسته هاي تعبيه شده روي پشتي حركت آن را آسان تر كرده .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

هميشه افرادي كه قرار است از صندلي ها استفاده كنند را در نظر بگيريد اگر در خانه تان كودك و يا فرد مسني با شما زندگي ميكند پس بهتر است صندلي انتخاب كنيد كه براي آنها سنگين و بد دست نباشد .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

پارچه :

دير يا زود بالاخره روزي مقداري غذا روي صندلي تان خواهد ريخت پس بهتر است از ابتداي امر و در هنگام خريد صندلي ها به اين نكته دقت كنيد . روكش هاي چرمي چه طبيعي يا مصنوعي ، پارچه هاي نانو و پارچه هاي مصنوعي مانند پلي استر بهترين انتخاب اند .از خريد  پارچه هايي مانند مخمل ، كتان و پنبه خالص اجتناب كنيد .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري
پارچه پارچه هايي هستند كه داراي بافت هاي مختلفي همچون مخمل يا كتان اند اما خوبي اين نوع پارچه هاي مصنوعي اسن است كه آب و چربي به داخل پارچه نفوذ نميكند و در نتيجه پارچه مانند روز اول خود تميز ميماند حتي رد خودكار و ماژيك هم با يك پارچه نمدار از اين پارچه ها به راحتب پاك ميشود چنان چه كودك و بچه خردسال داريد اين پارچه ها براي خانواده شما بسيار مناسب خواهد بود .
البته دقت كنيد كه پارچه نانو بكار رفته مرغوب و واقعي باشد و از فروشنده بخواهيد قبل از خريد پارچه را براي تان تست كند .
اگر از صندلي پيدا كرديد كه روكش قايل تعويض دارد پس با خيال راحت ميتوانيداز نوع پارچه دلخواه تان استفاده كنيد با اين حال يادتان باشد چند روكش اضافي هم خريداري كنيد .
منبع:http://www.irachi.com
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]