تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
دكوراسيون داخلي دكوراسيون داخلي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :حسني
تاريخ: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۴:۳۰

​با تركيب رنگ هاي آرامش بخش آشنا شويد اگر در خانه احساس آرامش نميكنيد ، در يكي از اتاق ها همواره در حال بحث با همسرتان هستيد شايد بايد هرچه زودتر رنگ ديوارهاي تان را عوض كنيد .
صد البته تمام مشكلات با عوض كردن رنگ ديوار ها حل نميشوند اما يك رنگ مناسب در محيط خانه ميتواند آرامش و انرژي مثبت محيط را افزايش داده و به راحت تر كردن شرايط كمك كند. از بين تمام اتاق هاي خانه مهم ترين آنها اتاق خواب است كه در واقع براي هر شخصي نقش پناهگاه و حريم شخصي را دارد بعلاوه هر روز صبح اولين چيزي كه بعد از بيدار شدن ميبينيد ديوار هاي اتاق خواب است پس چه بهتر كه روز خود را با آرامش وانرژي مثبت شروع كنيد .

رنگ هاي آرامش بخش را امتحان كنيد :

مهم ترين و ارزان ترين راه پخش انرژي مثبت آرامش در هر اتاق اول حفظ نظم و دوم رنگ مناسب ديوار ها است . در ادامه به 6 اتاق اشاره ميكنيم كه با رنگ هاي آرامش بخش وزيبا تزئين شده اند و ميتوانند الهام بخش شما باشند .
 
رنگ هاي آرامش بخش
 
اين اتاق با رنگ هاي بسيار روشن و مات سبز پسته اي خيلي روشن ، طوسي بسيار روشن و رنگ چوب تزئين شده. هر كدام از اين سه رنگ كه به عنوان رنگ اصلي در نظر گرفته شود نتجه عالي خواهد بود. يكي ديگر از عواملي كه زيبايي اين اتاق خواب خلوت و خاص را دوچندان كرده تركيب روتختي و ملحفه هاي ساده و يك رنگ با كوسن ها و بالا تختي طرح دار است .دقت كنيد كه تزئينات و المان هاي ديگر اتاق هم همگي از همين سه طيف رنگي انتخاب شده اند و در هماهنگي كامل با يكديگر هستند.
رنگ هاي آرامش بخش

بيشتر حمام ها يا يك پنجره كوچك دارند يا اصلا پنجره اي ندارند همين باعث ميشود اين اتاق كوچك خفه تر و دلگير تر شود . اگر شما هم با اين مشكل روبرو هستيد به فكر روشن تر كردن ديوار هاي حمام باشيد البته به ياد داشته باشيد روشن تر كردن هميشه به معناي سفيد كردن نيست در حمام بالا از سه طيف رنگ سبز استفاده شده كه پايين ترين قسمت ديوار ها با تيره ترين ، بالاي ديوار با طيف روشن تر و سقف با روشن طيف تزئين شده. كف اتاق از پاركت مخصوص حمام با طرح و رنگ چوب استفاده شده كه با قاب هاي چوبي روي ديوار هماهنگي و تطابق كامل دارد .
رنگ هاي آرامش بخش

يادتان باشد رنگ هاي آرامش بخش و آرام كننده هميشه به معناي رنگ هاي روشن نيست . با اين حال اگر ميخواهيد از رنگ هاي تيره تر استفاده كنيد بهتر است از طيف هاي سرد رنگ ها استفاده كنيد . بهترين رنگ هاي تيره براي اين منظور رنگ هاي سبز ، آبي و بنفش هستند . آزمايش ها نشان داده تركيب اين سه رنگ با خاكستري و طوسي باعث كاهش فشار خون و ضربان قلب و در نتيجه موجب ايجاد حس آرامش و راحتي ميشود . در اتاق بالا سه رنگ  سرد آبي ، سفيد و خاكستري با كوسن هاي تزئيني به رنگ سبز-زرد كمي متعادل شده وتركيب جالبي بوجود آورده.
رنگ هاي آرامش بخش

علاوه بر رنگ كردن ديوار ها استفاده از كاشي شيشه اي و سراميك ها با رنگ هاي دلخواه تان گزينه بسيار مناسبي خصوصا براي حمام و دستشويي است . رنگ خاكستري زيبا كابينت هاي حمام بالا تركيب عالي با سراميك هاي كوچك سفيد و خاكستري روي ديوار تشكيل داده .
رنگ هاي آرامش بخش

اگر در منطقه سردسيري زندگي ميكنيد نميخواهيد از رنگ هاي با طيف سرد در ديوار هاي خانه تان استفاده كنيد ، اين نمونه براي شما مناسب خواهد بود زيرا در حين داشتن طيف گرم همچنان باعثايجادد آرامش راحتي دراتاق ميشود . در بسيار از اتاق خواب ها ديوار پشت تخت خواب به عنوان نقطه مركزي اتاق در نظر گرفته ميشود و معمولا تزئينات ، رنگ و پوشش روي آن خاص و متفاوت است .در اين اتاق خواب ديوار پشت تخت خواب به شكل يك ديوار آجري تزئين شده و رنگ گرم آجر ها با دورنگ قالب ديگر اتاق يعني خاكستري تيره و طوسي روشن تضاد جالبي ايجاد كرده . اگر علاقه نداريد كه ديوار اتاق تان را آجي كنيد به عنوان جايگزين ميتوانيد از ديواركوب هاي چوبي و يا از همه ساده تر و ارزان تر از طيف مناسب رنگ استفاده كنيد .
رنگ هاي آرامش بخش

زمان هايي بود كه رنگ بژ وكرم در همه خانه ها ديده ميشد ديگر جوان تر ها دوست نداشتند از آن در دكوراسيون داخلي منزل شان استفاده كنند . با اين حال اگر به رنگ بژ و كرم رنگ علاقه داريد بايد از همين رنگ استفاده كنيد و به نظرات ديگران كاري نداشته باشيد . اما براي افرادي كه ميخواهند كمي متفاوت تر باشند اما خيلي هم از كرم دور نشوند ، رنگ تن (tan  ) گزينه بسيار مناسبي است . اين رنگ كمي از بژ تيره تر است و تقريبا با هر رنگي ست ميشود خصوصا با همه طيف هاي چوب . اگر قصد داريد از تركيب رنگ تن با كابينت هاي چوبي مانند بالا استفاده كنيد يادتان باشد حتما رنگ سقف را از يك طيف گرم رنگ سفيد انتخاب كنيد . تا محيط خفه و تيره نشود .
منبع:http://www.irachi.com/BlogDetail.aspx?src=382&Name=%E2%80%8B
 
نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]