تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
دكوراسيون داخلي دكوراسيون داخلي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :حسني
تاريخ: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۶:۳۶

آيا براي دكوراسيون خانه تان به يك متخصص نياز داريد ؟در اين مقاله سعي داريم به مزيت ها و معايب استخدام يك متخصص براي انجام دكوراسيون خانه و يا انجام طراحي داخلي توسط شخص خودتان بپردازيم .
زماني كه درباره شكل نهايي خانه تان تصميم گرفتيد اين سوال مهم پيش مي آيد كه آيا براي دكوراسيون خانه تان به يك متخصص نياز داريد و يا خودتان ميتوانيد از پس همه مراحل بر بياييد ؟
افرادي كه امروزه ما آنها را به عنوان متخصصان دكوراسيون و طراحان داخلي ميشناسيم قبل از قرن 20 بسيار انگشت شمار بودند در آن زمان بيشتر خانه ها توسط صاحبان آن طراحي و دكور ميشدند و استخدام طراح متخصص تنها مختص افراد خاص و بلند مرتبه مانند پادشاهان و ملكه ها بود .
متاسفانه حتي امروزه بسياري از افراد بر اين باورند كه تنها يك قصر نياز به يك طراح دارد و اكثر افراد از هزينه هاي بالاي استخدام يك حرفه اي ميهراسند . براي بعضي از افراد هم صرف نظر از هزينه ها ،  واگذاري قدرت تصميم گيري به فرد ديگر و عدم رضايت از نتيجه نهايي عامل بازدارنده است . همين جا است كه افراد به دو دسته تقسيم ميشوند دسته اول افرادي كه دل را به دريا زده و كار خود را به يك حرفه اي ميسپارند و دسته دوم آنهايي كه آنقدر به استعداد ها و سليقه خود اعتماد دارند كه دكوراسيون منزلشان را به تنهايي انجام ميدهند . اماشما جزو كدام دسته هستيد ؟
اگر هنوز نميدانيد به كدام دسته تعلق داريد اين مقاله كمك ميكند تصميم نهايي خود را بگيريد .

آيا براي دكوراسيون خانه تان به يك متخصص نياز داريد ؟

 
دكوراسيون منزل
 

مزيت هاي انجام دكوراسيون توسط خودتان :

واضحا بزرگترين مزيت انجام دكوراسيون توسط خودتان اين است كه نيازي نيست به شخص ديگري براي اين كار دستمزد بدهيد .
تنيجه نهايي كاملا نشان دهنده و بازتاب سليقه شخصي شما است و ميتوانيد تمام تعريف ها و تمجيد ها را با آغوش باز بپزيريد .
اگر تجربه قبلي در زمينه دكوراسيون مكاني با سليقه خودتان داريد و نتيجه مطلوب بوده ، دليلي براي دو دلي نيست همين اكنون كار طراحي خانه تان را آغاز كنيد .
اينكه آيا نتيجه نهايي مطلوب خواهد بود يا نه به خودتان بستگي دارد . اگر كاملا با خواسته ها و علايقتان آشنا باشيد مطمئناً هر چيزي را انتخاب كنيد دوست خواهيد داشت .
در اين روش ميتوانيد دكوراسيون را در چند مرحله و مطابق با بودجه تان انجام دهيد و در اينصورت ديگر نيازي نيست براي انتخاب وسيله مورد علاقه تان شخص ديگري را متقاعد كنيد .
 
دكوراسيون منزل
 

معايب  انجام دكوراسيون توسط خودتان :

ممكن است خرابكاري كنيد و در نهايت يا بايد با اين خرابكاري سال هاي سال زندگي كنيد يا براي درست كردن آن دوباره هزينه كنيد .
آيا قدرت تجسم داريد ؟ آيا فرد خلاقي هستيد ؟ اگر جواب تان منفي است پس قطعا نياز به راهنمايي يك فرد متخصص داريد . به ياد داشته باشيد براي هر وسيله هزينه اي پرداخت ميكنيد پس بهتر است وسيله درستي را انتخاب كنيد .
دكوراسيون خانه توسط خودتان لزوما ارزان تر و كم هزينه تر از استخدام يك حرفه اي نخواهد بود . پروسه طراحي ودكوراسيون يك خانه زمانبر است و در طي پروسه بايد تصميمات فراواني گرفته و به جزئيات زيادي دقت كنيد . حال سوال اينجاست زمان شما چقدر ارزشمند است ؟ اگر در انتخاب و تصميم خود اشتباه كرديد آيا حاضريد بهاي آن را از بودجه تان بپردازيد ؟
آيا ميدانستيد بسياري از وسايل خانه تنها در نمايشگاه هاي اختصاصي دكوراسيون خريداري و فروخته ميشوند و وسايلي كه شما در فروشگاه ها ميبينيد تنها بخش بسيار كوچكي از اين صنعت است ؟
اگرچه بعضي از اين نمايشگاه ها براي عموم باز هستنند با اين حال تمامي اجناس بايد از طراح خريداري شود .
 
دكوراسيون منزل
 

مزيت هاي استخدام يك طراح متخصص :

اولين و مهم ترين مزيت استخدام يك متخصص دكوراسيون داخلي اين است كه به بخش وسيعي از وسايل منزل دسترسي خواهيد داشت اين وسايل از پارچه ها ، مبلمان و وسايل دكوري تا آثار هنري توسط طراحان و هنرمندان مختلف توليد ميشوند و معمولا تك و يكتا هستند و يك متخصص به واسطه رابطه اي كه درطي سال ها با اين هنرمندان ساخته ميتواند به اين وسايل دسترسي داشته باشد در غير اين صورت به احتمال زياد شما هيچ گاه از آن ها با خبر نخواهيد شد .
طبيعتا در اين روش نتيجه خانه اي زيبا و درخور سليقه شما خواهد بود درحاليكه تك تك وسايل توسط يك متخصص و بر اساس زيبايي ، كيفيت و دوام آنها انتخاب ميشوند .
پس اگر بودجه تان محدود و تنگ نيست اين روش براي شما ايده آل است چون تمام وسايل براي شما و خانه تان ساخته و توليد خواهد شد  .
 
دكوراسيون منزل
 

معايب استخدام يك طراح متخصص :

كار كردن با يك طراح ميتواند پر هزينه باشد . همچنين در طي اين پروسه ممكن است نياز باشد اطلاعات شخصي زيادي را با يك غريبه در ميان بگذاريد در نظر بگيريد اين همكاري ممكن است ماه ها و حتي سال ها طول بكشد .
به تبليغات بسنده نكنيد . اگر عكس شخصي بر روي جلد يك مجله است دليل بر اين نيست كه حتما طراح خوبي است و براي شما مناسب است . ارتباط شما با طراح بسيار مهم است مهم ترين نكته اينجاست كه بايد بتوانيد بسيار راحت سليقه و نظر تان را با او در ميان بگذاريد و حرف هاي همديگر را متوجه شويد .
در همان ابتدا بودجه خود را بدون تعارف و ناراحتي با او در ميان بگذاريد . اگر بودجه تان محدود است به سراغ متخصص هايي كه به بودجه بالا عادت كرده اند نرويد . توقع معقول داشته باشيد از يك تازه كار با دستمزد پايين انتظار ماريو بوتا (طراح مشهور) را نداشته باشيد.
 
منبع:http://www.irachi.com/BlogDetail.aspx?src=383&Name=

 

موضوع:
برچسب‌ها: دكوراسيون داخلي،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]