تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
دكوراسيون داخلي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :حسني
تاريخ: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۶:۰۷

راهنماي خريد صندلي غذاخوري

 

امروزه بر خلاف چند دهه قبل كه ميز و صندلي هاي غذاخوري تنها جنبه كاربردي داشتند امروزه يكي از عوامل مهم در دكوراسيون منزل هستند . اما قبل از اينكه به سراغ سندلي هاي بلند و باريك مجسمه مانند و زيبا برويد بد نيست اين مقاله را مطالعه كنيد .

همواره يادتان باشد كه زمان هاي غذا خوردن از معدود زمان هايي هستند كه همه خانواده در كنار هم جمع شده و با هم صحبت ميكنند پس بهتر است صندلي هاي غذاخوري علاوه بر زيبايي راحت هم باشند.
تا همين چند سال قبل هميشه ميز و صندلي هاي غذاخوري با هم ست بودند و يكجا خريداري ميشدند در نتيجه هيچ كسي فكر خود را مشغول ست كردن آنها نميكرد اما مشكل اين بود كه همواره و در خانه هاي مختلف هميشه تركيب ها مشابه هم بودند و اين باعث دلزدگي ميشد.

 
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

ولي خوشبختانه امروز روند تغيير كرده در بيشتر فروشگاه ها ميتوانيد صندلي ها را جداي ميز غذا خوري و با سلقه و تركيبي دلخواه انتخاب كنيد . اين روند طراحي منزل علاوه بر اينكه جالب و هيجان انگيز است ، چالش برانگيز و ريسكي است .
پس قبل از اينكه صندلي خريداري كنيد ابتدا بايد مطمئن شويد صندلي براي ميز ، دكوراسيون كلي اتاق و حتي سايز مهمانان تان مناسب است .

طراحي :

 
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

تركيب ميزهاي كلاسيك با صندلي هاي مدرن و بلعكس امروزه بسيار باب شده اما هميشه سعي كنيد هميشه ميز و صندلي هاي تان المان هاي مشتركي داشته باشند براي مثال اگر پايه هاي ميز خميده است سعي كنيد پايه ها و يا پشتي صندلي ها هم خميده باشد .

 
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

اگر ميزتان مربع و يا مستطيل است سعس كنيد قسمت نشيمن صندلي ها را متناسب با آن مربع و يا مستطيل انتخاب كنيد .

اندازه ها :

 
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

عرض قسمت نشيمن :

عرض متوسط صندلي هاي غذا خوري بدون دسته 56  سانتي متر است كه معمولا با هر ميزي جور ميشوند . اما چنان چه ميزتان از حالت معمولي بزرگ تر و جادار تر است ميتوانيد از صندلي هاي بزرگ تري استفاده كنيد . به ياد داشته باشيد حداقل اندازه عرض قسمت نشيمن يك صندلي غذا خوري بايد 43 سانتي متر باشد و كمتر از آن حتي در كوتاه مدت هم آزار دهنده خواهد بود .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

طول قسمت نشيمن :
طول  استاندارد قسمت نشيمن هم بين 50 تا 60 سانتي متر است .
بلندي پشتي ها :
45 تا 48 سانتي ميتر براي پشتي صندلي هاي غذا خوري ايده آل است .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

به عنوان يك قانون هميشه به ياد داشته باشيد كه پشتي هاي صندلي بايد حدود 30 سانتي متر از ميز بلند تر باشند ارتفاع ميز هاي غذا خوري معمولا بين 73 تا 76 سانتي متر هستند .

حركت دادن صندلي ها :

همواره به دنبال صندلي هايي باشيد كه به راحتي به  زير ميز ميروند و از زير ميز در مي آيند . در صندلي هايي كه پشت آنها چوبي و نقش دار است و ميتوان قسمت هايي از آن را به دست گرفت حركت دادن شان بسيار آسان است اما در صندلي هايي كه پشتي يكپارچه و بزرگ دارند كار بسيار دشوار تر است .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

به همين منظور اگر ميخواهيد صندلي بگيريد كه پشت آن يكپارچه است بايد دقت كنيد كه تا جاي ممكن سبك باشد.در عكس بالا اگرچه پشتي صندلي يكپارچه و بزرگ است اما دسته هاي تعبيه شده روي پشتي حركت آن را آسان تر كرده .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

هميشه افرادي كه قرار است از صندلي ها استفاده كنند را در نظر بگيريد اگر در خانه تان كودك و يا فرد مسني با شما زندگي ميكند پس بهتر است صندلي انتخاب كنيد كه براي آنها سنگين و بد دست نباشد .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري

پارچه :

دير يا زود بالاخره روزي مقداري غذا روي صندلي تان خواهد ريخت پس بهتر است از ابتداي امر و در هنگام خريد صندلي ها به اين نكته دقت كنيد . روكش هاي چرمي چه طبيعي يا مصنوعي ، پارچه هاي نانو و پارچه هاي مصنوعي مانند پلي استر بهترين انتخاب اند .از خريد  پارچه هايي مانند مخمل ، كتان و پنبه خالص اجتناب كنيد .
راهنماي خريد صندلي غذاخوري
پارچه پارچه هايي هستند كه داراي بافت هاي مختلفي همچون مخمل يا كتان اند اما خوبي اين نوع پارچه هاي مصنوعي اسن است كه آب و چربي به داخل پارچه نفوذ نميكند و در نتيجه پارچه مانند روز اول خود تميز ميماند حتي رد خودكار و ماژيك هم با يك پارچه نمدار از اين پارچه ها به راحتب پاك ميشود چنان چه كودك و بچه خردسال داريد اين پارچه ها براي خانواده شما بسيار مناسب خواهد بود .
البته دقت كنيد كه پارچه نانو بكار رفته مرغوب و واقعي باشد و از فروشنده بخواهيد قبل از خريد پارچه را براي تان تست كند .
اگر از صندلي پيدا كرديد كه روكش قايل تعويض دارد پس با خيال راحت ميتوانيداز نوع پارچه دلخواه تان استفاده كنيد با اين حال يادتان باشد چند روكش اضافي هم خريداري كنيد .
منبع:http://www.irachi.com
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :حسني
تاريخ: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۷:۵۴

راهنماي انتخاب مبلمان منزل​زمانيكه درباره تم و طرح كلي خانه ، رنگ اصلي و بودجه تان تصميم گرفتيد زمان آن رسيده كه مبلمان تان را انتخاب كنيد . در بيشتر مواقع يكسري مبلمان و وسايل از قبل وجود دارد حال سوال اين است كه بايد كل اين وسايل را ناديد گرفت و كاملا از نو شروع كرد يا وسايل قبلي هم قابل استفاده اند ؟

راهنماي انتخاب مبلمان منزل :

 

راهنماي انتخاب مبلمان منزل
 
اولين قدم اين است كه به وسايلي كه در حاضر داريد نگاهي بيندازيد اگر وسيله اي ارزان است از دستش خلاص شويد ، اگر مدل خاصي دارد كه ديگر قديمي شده و از مد افتاده آن را بگذاريد كنار ، البته اگر ارزش معنوي دارد ، ميتوانيد با يك رنگ تازه يا تغييرات كوچك از آن استفاده كنيد .
 
اگر هنوز نميتوانيد درباره يكسري از وسايل تصميم بگيريد كه بايد نگه داريد يا خير بهتر است از يك متخصص دكوراسيون داخلي كمك بگيريد حتي اگر براي يك ساعت هم باشد يك متخصص كمك ميكند درباره وسايل قديمي تان تصميم درست بگيريد .
راهنماي انتخاب مبلمان منزل
 
حال كه وسايل تان را كامل بررسي كرديد به سراغ مرحله دوم ميرويم . يادتان باشد تا قبل اينكه تصويري كامل از دكوراسيون  اتاق تان نداريد به خريد نرويد در اين مرحله بايد تصويري حتي حدودي از فرش ، مبلمان ، پرده ها ، لوستر ها و مهم تر از همه رنگ ها داشته باشيد . يادتان باشد نياز نيست به طور دقيق وسايل را مشخص كنيد بلكه تنها تصويري حدودي كافي است .
بهترين روش براي انجام اين مرحله اين است كه به سراغ اينترنت و سايت هاي مرتبط برويد و وسايلي كه خوشتان مي ايد و البته قابل دسترسي هستند را پيدا كنيد از تمام شان پرينت رنگي بگيريد و بر روي يك مقوا بزرگ عكس هارا كنار هم بچينيد . اين كار كمك ميكند تصوير كلي از اتق و وسايل در كنار هم پيدا كنيد .
بزرگترين و متداول ترين اشتباه اين است كه يك وسيله را بخريد و سعي كنيد بقيه وسايل را مطابق و در حول آن انتخاب كنيد .
 
راهنماي انتخاب مبلمان منزل
 
بسياري از متخصصان پيشنهاد ميكنند ابتدا وسايل بزرگتر را خريداري كنيد . نكته اينجا است كه چه كاناپه ها را اول ميخريد يا آخر سعي كنيد كاناپه ساده اي انتخاب كنيد. بهتر است رنگ كاناپه ها خنثي و ملايم باشد و با وسيله رنگ ديوار ها ، تابلو ها و كوسن ها به اتاق رنگ بدهيد .
راهنماي انتخاب مبلمان منزل
 
اولين معيار انتخاب كاناپه ها راحتي آنها است پس ايرادي نداريد كه قسمت بزرگي از بودجه را به كاناپه اختصاص دهيم .  توصيه ما به شما اين است كه بهترين كاناپه اي كه ميتوانيد بخريد . قبل از خريد روي آن بشينيد و حتي دراز بكشيد .
 
مبلمان ها بزرگترين سرمايه گذاري بين وسايل خانه هستند پس قطعا بايد جوري انتخاب كنيد كه حتي با تغيير شيوه زندگي و سليقه مان همچنان كاربردي باشند . به عنوان يك قانون مهم هميشه به ياد داشته باشيد مبلمان بايد ظاهري ساده و كلاسيك داشته باشند . هيچ وقت درباره اينكه يك قطعه با بقيه قطعات جور ميشود يا نه خيلي حساس نباشيد هميشه قطعاتي را انتخاب كنيد كه خوشتان مي آيد اگر از قطعه اي خوشتان آمد مطمئن باشيد با بقيه وسايل هم ست ميشود.
راهنماي انتخاب مبلمان منزل

چند نكته ديگر : 

 هرچه يك مبل يا كاناپه سنگين تر ، محكم تر و در نتيجه عمر بيشتري خواهد داشت .
براي خريد شيشه درب كابينت ، كمد و بوفه به چفت و بند گوشه ها دقت كنيد هرچه مكم تر بهتر.
در تشك بايد به تعدا فنر ها دقت كنيد هرچه تعداد فنر ها بيشتر ، بهتر 
منبع:http://www.irachi.com
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :حسني
تاريخ: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۳:۵۹

5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خوابدر اغلب خانه ها اتاق خواب ها ناديده گرفته ميشوند و بيشتر تمركز در طراحي و تزئين بر روي اتاق نشيمن و پذيرايي است در حالي كه يك اتاق خواب چه براي يك زوج باشد يا يك نوجوان و كودك محلي است كه بايد در آن احساس راحتي و امنيت داشته باشد .
در نتيجه دكوراسيون اتاق خواب خصوصا براي زوج ها از اهميت بالايي برخوردار است . در اين مقاله به معرفي 5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب زوج ها ميپردازيم كه علاوه بر مدرن بودن احساس آرامش ، انرژي و رمانتيكي را در فضا جاري كند .
از اين تركيب رنگ ها ميتوانيد در هر اتاقي استفاده كنيد و مطمئن باشيد كه نتيجه خوبي ميدهد اما يادتان باشد هيچ وقت در استفاده از رنگ هاي خيلي تيره زياده روي نكنيد و هميشه آنها را با المان هايي با رنگ هاي روشن تركيب كنيد.

5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب

 

رنگ نارنجي روشن :

5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
طبق تحقيقاتي كه در كشور انگلستان انجام شده رنگ كاراملي موجب ابراز هرچه بيشتر احساسات شده و در واقع بر خلاف باور عموم يكي از رمانتيك ترين رنگ ها است . اگر فكر ميكنيد كاراملي رنگ ، براي يك اتاق خواب زيادي قهوه اي است طيف هاي مختلف نارنجي روشن ميتواند جايگزين مناسبي براي رنگ كاراملي باشند.
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
 
همانطور كه ميبينيد در عكس اول ديوار اتاق خواب به رنگ نارنجي روشن كه در آن كمي زردي هست رنگ شده در حالي كه در عكس دوم نارنجي ديوار ها بيشتر به قرمز ميزند . هر دو اين رنگ ها براي رمانتيك كردن فضاي اتاق خواب بسيار مناسب هستند .
دو طيف نارنجي در عكس زير از مناسب ترين رنگ ها براي رمانتيك كردن فضاي اتاق خواب هستند.
 
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب


انواع رنگ بنفش :

5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
يكي ديگر از رنگ هاي رمانتيك و زيبا براي اتاق خواب ها رنگ بنفش است كه خاصيت آرامش دهنده و تسكين دهنده دارند . اگر تصميم داريد از طيف هاي تيره بنفش استفاده كنيد همانند رنگ هايي كه در دو عكس هست بهتر است در اتاق تان از وسايل و تزئينات روشن و حتي سفيد استفاده كنيد . تا از دلگير و خفه شدن فضا بپرهيزيد.
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
 
دو طيف بنفش در عكس زير از مناسب ترين رنگ ها براي رمانتيك و آرامش بخش كردن فضاي اتاق خواب هستند.
 
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب

رنگ آبي تيره :

5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
اگر بيشتر تصور ميشود كه رنگ هاي گرم براي يك اتاق خواب رمانتيك مناسب تر است با اين حال با استفاده درست از رنگ هاي سرد هم ميتوان حسي مشابه بوجود آورد .
دو رنگ آبي تيره كه در دو عكس استفاده شده ، براي مكان هايي كه آب و هوايي سرد دارند اصلا مناسب نيست اما اگر در منطقه اي گرمسيري و معتدل زندگي ميكنيد استفاده از آبي تيره در كنار رنگ هاي متضاد و گلدان هاي طبيعي ميتواند انتخاب مناسبي براي اتاق خواب تان باشد.
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
 
دو طيف آبي در عكس زير از براي فضاي اتاق خواب مناسب هستند.
 
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب

رنگ جذاب كله غازي:

5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
اين رنگ بي نظير كه تركيبي از رنگ هاي سبز و آبي است به راحتي با رنگ هاي مختلف ست ميشود و استفاده از آن در اتاق خواب زوج ها حس انرژي و سرزندگي ايجاد ميكند. ميتوانيد آن را با رنگ هاي سفيد ، زرد ، قهوه اي آبي خاكستري و بسياري از رنگ هاي ديگر استفاده كنيد .
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
 
البته رنگ كردن چهار ديوار اتاق به اين رنگ كار عاقلانه اي نيست و تنها مجاز به استفاده آن در يكي از ديوار ها هستيد . براي مثال ميتوانيد مانند عكس اول از آن در تزئينات و وسايل اتاق استفاده كنيد و يا مانند عكس دوم تنها ديوار بالاي تخت را رنگ گنيد در هر دو حالت بقيه المان هاي اتاق را به رنگ هاي طبيعي و ساده انتخاب كنيد .
دو طيف زيبا رنگ كله غازي در عكس زير از مناسب ترين رنگ ها براي پر انرژي و متفاوت كردن فضاي اتاق خواب هستند.
 
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب

رنگ قهوه طبيعي :

5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
يكي ديگر از رنگ هاي گرم و طبيعي كه طرفداران زيادي هم دارد رنگ قهوه اي خاكي است . بهتر از از اين رنگ به عنوان پس زمينه و در ديوار ها استفاده كنيد و تزئينات و وسايل را از رنگ هاي متفاوت و سرزنده مانند قرمز ، نارنجي ، مرجاني و ... انتخاب كنيد . براي نمونه در عكي بالا المان هاي كوچك اتاق كه به رنگ نارنجي هستند از خفگي و شدت رنگ قهوه اي ميگاهند و به اتاق را جالب و سرگرم كننده ميكنند . در حالي كه رنگ قهوه اي ديوار به اتاق گرمي  و حس راحتي ميدهد .
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
 
پس دقيقا مانند چيزي كه براي رنگ بنفش تيره گفتيم چنانچه قصد داريد از رنگ قهوه اي تيره در اتاق خواب استفاده كنيد بهتر است ديگر المان هاي اتاق را از رنگ هاي روشن نزديك به سفيد انتخاب كنيد .
 
دو طيف قهوه اي تيره در عكس زير براي فضاي اتاق خواب مناسب هستند.
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
 
البته ميتوانيد با استفاده از ديوار ها و سقف چوبي از رنگ قهوه اي طبيعي استفاده كنيد . در كل استفاده از چوب در هر اتاق خانه جو را گرم و راحت ميكند و البته فضا را رمانتيك ميكند .
5 تركيب رنگي مناسب براي اتاق خواب
​چنانچه اتاق خوابتان كوچك است و قصد داريد از تركيب رنگ هاي تيره استفاده كنيد پيشنهاد ميكنيم مقاله "چطور يك اتاق خواب كوچك را بزرگتر نشان دهيم ؟ " را هم مطالعه كنيد .
موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]